Materiály

PŘÍRODNÍ MATERIÁLY A JEJICH
ENVIRONMENTÁLNÍ AKTIVITA

Základním krokem k dosažení potřebné kvality vnitřního prostředí budov je užití materiálů, které jsou pokud možno ekologické a které neemitují do prostředí budovy žádné škodlivé látky. Významného vylepšení kvality vnitřního prostředí můžeme dosáhnout užitím tzv. Environmentálně aktivních materiálů, které mají schopnost aktivně ovlivňovat vnitřní prostředí v budovách.

Dřevovláknité desky
pavatex2

Dřevovláknité desky jsou díky svým vlastnostem výborným řešením pro zajištění tepelné stability a zvukové ochrany nových staveb, dřevostaveb, nebo jakýchkoliv rekonstruovaných stavebních konstrukcí. Skladba stavebních konstrukcí s použitím dřevovláknitých desek je ze stavebně-fyzikálního hlediska vysoce kvalitní a zaručuje minimalizaci spotřeby energií. Dřevovláknité desky tedy více než plnohodnotně náhradí běžně používané izolační materiály jako minerální vlna nebo polystyren. Jsou výhodné při zateplování nízkoenergetických domů, dřevostaveb i při dodatečném zateplování starších staveb. Dřevovláknité desky jsou 100% ekologickým materiálem. Dřevovláknité desky PAVATEX jsou vhodným materiálem pro ZDRAVÉ a ÚSPORNÉ bydlení!

KONSTRUKČNÍ PRVKY – DŘEVO

drevoKVH hranoly jsou sušené konstrukční dřevěné délkově napojované hranoly. Tyto výrobky jsou certifikované a splňují nejvyšší požadavky, které jsou na tyto stavební materiály kladeny. KVH hranol je produkt se sledovanou kvalitou a jasně definovanými vlastnostmi – jsou přesně stanoveny limity pro obsah vlhkosti, přesnost rozměrů, vady materiálu, kvalitu povrchu atd. KVH hranol je sofistikovaný masivní konstrukční materiál určený pro skryté i pohledové konstrukce bytových, veřejných i průmyslových dřevostaveb. Pro výrobu KVH hranolů vybíráme pouze certifikované a vysoce kvalitní smrkové sušené řezivo od renomovaných domácích výrobců. Při použití KVH hranolů lze upustit od chemického ošetření téměř ve všech oblastech. V případě, že je stavba řádně uzavřena jsou houby, plísně a napadení hmyzem vyloučeny. Pečlivým vizuálním výběrem jsou vyloučeny nebo odstraněny vady, které by mohly být na překážku u mechanicko-fyzikálních nebo pohledových vlastností konstrukčních hranolů. Pro lepení se používají pouze certifikovaná PUR lepidla, která splňují přísné požadavky dle DIN 68140.

BSH hranoly jsou jsou čtyřstranně hoblované, lamelově lepené a délkově napojované konstrukční hranoly vhodné pro náročné dřevěné konstrukce. Vyrábí se ze sušeného řeziva, jsou rozměrově stabilní a velmi dobře vypadají, proto jsou vhodné i na pohledové konstrukce.
Trám se skládá ze dvou nebo tří středem rozříznutých, navzájem sklížených hranolů. V důsledku tuhého spojení zůstává produkt trvale tvarově stabilní. Klasický charakter trámu a estetika masivního dřeva zůstává zachována a předurčuje se jako vynikající stavební materiál zejména pro stropní trámy a krokve ve viditelných oblastech staveb.

IZOLAČNÍ MATERIÁLY – VATA

Minerální izolace Knauf Insulation s technologií ECOSE® Technologyknauf

Produkty Knauf Insulation z minerální vlny vyráběné pomocí ECOSE Technology vypadají i působí na dotyk příjemněji než izolace, s nimiž jste se měli možnost dosud seznámit. ECOSE Technology je revoluční, zcela nová technologie přírodního pojiva neobsahujícího formaldehyd a je postavená na rychle se obnovujícím organickém materiálu namísto na chemikáliích vyrobených z ropy. ECOSE Technology je výsledkem 5-ti letého výzkumu a vývoje a je naplněním vize nabízet stále dokonalejší produkty, příjemnější na dotyk, s výrazně hnědou barvou. Tato přirozeně hnědá barva symbolizuje vyšší úroveň udržitelnosti. Knauf Insulation sleduje trendy v ochraně životního prostředí a reaguje na rostoucí poptávku po ekologických materiálech, přičemž staví na skvělých vlastnostech minerální vlny.
Nová přírodní minerální izolace Knauf Insulation neobsahuje formaldehyd, ani umělá barviva a zachovává tepelné, akustické a protipožární vlastnosti, na které jste byli zvyklí u běžné minerální izolace. Produkty Knauf Insulation s ECOSE technologií Technology jsou minimálně stejně dobré jako tradiční izolace … PŘIROZENĚ!

 


Minerální izolace společnosti Knauf Insulation se vyrábí z přirozeně se vyskytujících a nebo
recyklovaných materiálů při použití pojiva na organickém základě, jež neobsahuje formaldehyd, fenoly ani akryláty.

Čedičová vata – jiným označením též minerální nebo kamenná plsť, nebo také rouno.
Jedná se o druh minerální izolace, která se vyrábí rozvlákňováním roztavené směsi (čedič, siderit, vápenec, dolomit, recyklované sklo a koks) a následným přidáním pojiva a dalších přísad dle požadavků na výsledný produkt (hydrofobizační oleje, protiplísňové přísady). Poté je polotovar vytvrzen a zpracován do formátu desky, rohože nebo volné vaty. Tyto produkty mohou být dále upravovány polepováním AL folií nebo textilií, popřípadě mohou být našívány na nosné pletivo. Čedičová vata se používá ve stavebnictví v různých tvarech a formách jako tepelná, zvuková a protipožární izolace. Vynikající vlastnosti čedičové vaty vedou k jejímu využití v konstrukcích šikmých střech, příček, pro izolaci podhledů a stropů, podlah, fasád, plochých střech a technických izolací.

vataVýhody čedičové vaty:

  • vynikající tepelně-izolační vlastnosti
  • výborné akustické vlastnosti – tlumí hluk, pohlcují zvuky a přispívají ke zdravému bydlení
  • nehořlavost – zajišťují maximální požární bezpečnost (třída reakce na oheň A1)
  • prodyšnost – přírodní původ kamenné vlny umožní stavbám “dýchat”
  • tvarová a rozměrová stálost – izolace nesesedá a velmi dobře drží tvar i po letech
  • hydrofobizace – izolační desky jsou v celém svém objemu hydrofobizované

Oproti skelné vatě je čedičová vata tužší, takže ji lze aplikovat jako fasádní izolační desku v kontaktních fasádách (ETICS), do konstrukce plochých střech, podlah nebo do protipožárních
konstrukcí a pro aplikace technických izolací.

 

Foukaná izolace isocell

ISOCELL je tepelná izolace z celulózových vláken, která je vyrobena optimální recyklační metodou z novinového papíru. Základním materiálem pro ISOCELL je tedy dřevo, jehož vynikající vlastnosti jsou známy již po tisíciletí. ISOCELL se vyrábí v Rakousku, v jednom z nejmodernejších zařízení v Evropě. foukana-izolaceTříděný novinový papír se nahrubo natrhá, smíchá se s minerálními solemi a rozvlákní ve mlýně. Takto vytvořené vločky jsou odolné proti požáru jakož i proti napadení hmyzem, plísní, hnilobou. Výroba je podrobena cizí a vlastní kontrole pro německé, rakouské a evropské technické schválení nejpřísnější kvality. Vločka s dlouhým vláknem Vás přesvědčí extrémně nízkou tepelnou vodivostí a odolností proti sedání také u silnější izolace. ISOCELL není toxický, neobsahuje žádné podezřelé látky nebo přísady a je na dotek měkký a teplý. Nedráždí kůži, není agresivní, a tudíž je hodnocen jako sympatická izolační látka. Celulózová vlákna v konstrukci zplstnatí a vytvoří se přesná izolační matrace beze spár, odolná proti sedání.

 

 

KONSTRUKČNÍ DESKY

Sádrokartonová deska rigistabil

RigiStabil je nosná konstrukční sádrokartonová deska, kterou můžete v interiérech využít pro příčky, předstěny, podhledy a podkroví na dřevěných latích i kovových profilech. Za určitých podmínek lze desku RigiStabil použít i ve vnějším prostředí v chráněných prostorách sardokarton(podbití přesahu střechy, průjezdy atd.). S deskou RigiStabil je možné řešit konstrukce se zvýšenými požadavky na mechanickou a protipožární odolnost i v prostředí se zvýšenou vlhkostí. V zavěšování těžších předmětů se RigiStabil zcela vyrovná sádrovláknitým deskám, neboť spolehlivě unese konzolově až 80 kg.

 

STŘEŠNÍ KRYTINY

Naše firma zajišťuje podkládku jakékoliv krytiny dle přání zákazníka…

DOPORUČUJEME Střešní tašky tondach

tondach2Střešní tašky TONDACH splňují vysokou kvalitu (splňuje požadavky normy ČSN EN 1304 na kvalitu pálených tašek a ČSN EN ISO 9001 o udržování systému kvality). Ze studií vyplývá, že se životnost střechy z pálené střešní tašky TONDACH odhaduje až na sto let. Pálená taška TONDACH je čistě přírodní produkt, který neškodí životnímu prostředí. Je stálobarevná, díky tomu nedochází ke změně odstínu, nabízí širokou paletu barevnosti a díky povrchové úpravě se na ní neusazuje mech.

 

Střešní tašky  bramacbramac2

Betonové střešní tašky Bramac jsou vyráběny z vysoce kvalitních surovin: písku, vody, portlandského cementu a pigmentů oxidu železa. Povrchová úprava betonových tašek zahrnuje širokou nabídku od přírodního povrchu, přes standardní dvojitou povrchovou úpravu, povrch s ochrannou vrstvou Protectoru až po STAR, který představuje novou technologii výroby střešních tašek. Je tedy možné volit povrch od hrubé struktury (model Montero) až po ideálně hladký povrch (model Classic STAR). Široká škála barev a rozmanitost profilů tašek uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Výhody betonových střešní tašek Bramac: extrémní pevnost, ekologická výroba, redukce nákladů při pokládce střechy, povrchová úprava Protector, technologie STAR, ochrana proti hluku, nadstandardní záruky.

 

DDS Drdlíkův dřevěný šindel II sindel

Plastové střešní krytiny vyráběné od roku 2000 pod názvem EUREKO jsou výrobky vyráběné z polyolefinů (polypropylénu a polyetylénu). Tyto suroviny jsou získávány velmi kvalitní separací odpadních plastů vznikajících především v automobilovém průmyslu. sindel2Veškeré plasty použité při výrobě ve firmě REGRA PLAST spol. s r.o. jsou ještě před vlastním přepracováním do krytin určeny pro aplikace s dlouhodobým použitím (plastové díly autointeriérů, nárazníky, nábytkářské díly). Takovéto plasty, již jednou ošetřené pro venkovní použití se znovu při výrobě krytin zušlechťují barvivy, UV stabilizátory a plnivy, aby se k zákazníkovi dostal výrobek co možná nejlépe ošetřený proti dlouhodobému působení povětrnostních vlivů. Na krytiny EUREKO se poskytuje záruka 30 let.

 

FASÁDNÍ SYSTÉMY

Nabízíme Vám kompletní sortiment fasádních systémů od předních výrobců Weber, Thermo a kvalitní a cenově dostupné fasády a barvy od firmy JUB.

Fasádní barvy velmi ovlivňují vzhled a image Vašeho domu. Nicméně fasádní barvy jsou také součástí omítky a jsou první vrstvou, která přijde do styku s vnějšími vlivy jako teplota, světlo či vítr. Fasádní barvy mají tedy zásadní vliv na to, jak se bude celá omítka chovat a jak bude chránit jádro domu. Z výše uvedeného důvodu se fasádní barvy vyrábějí v několika desítkách variant, které mohou pro laika působit zmatečně, nicméně své důvody mají. Špatný výběr fasádní barvy může zvýšit pravděpodobnost poškození celé fasády, což ve výsledku stojí více, než výběr kvalitních materiálů pro fasádní barvy. Zásadními vlastnosti pro fasádní barvy jsou např. reakce na změny tepelných podmínek, ovlivnění materiálů dalších vrstev domu, tepelná izolace, ochrana proti poškození apod. Obecně platí čím je odstín fasády světlejší, tím více slunečních paprsků odrazí. Proto doporučujeme spíš světlou variantu fasády !
U sytých odstínu fasády je to obrácené. Tmavé fasády vstřebají více slunečních paprsků,
více za přehřívají a musejí překonávat střídaní větších teplotních rozdílů.


 

Fasádní omítky  weber

Fasádní omítky WEBER jsou pastovité konzistence s probarvenou strukturou a zrnitostí. Vyrábějí se v zrnitosti 1 – 3mm. Nabízíme je v struktuře rýhovaná, zrnitá, hlazená, točená. Nabízíme WEBER fasádní omítky akrylátové, silikátové, silikonové, speciální a ostatní.
Nabízíme výrobky té nejvyšší kvality za přijatelnou cenu.


 

Fasádní omítky jub

Dobrá tepelná izolace fasády snižuje náklady domácností na vytápění v zimním období a náklady na klimatizaci v letních měsících, zvyšuje komfort bydlení a současně přispívá k trvale udržitelnému rozvoji. Investice do fasádního systému vyžaduje jak kvalitní materiály, tak odborné provedení. Naši odborníci (Jirka:) vám ochotně poradí při výběru vhodného systému a jeho komponent, stejně jako při volbě struktury a barvy fasády. Systém JUBIZOL Diffu je certifikovaným fasádním systémem pro povrchovou úpravu fasádních dřevovláknitých desek PAVATEX v konstrukcích DIFFUWALL 2010 a DIFFUSHEET.

Fasádní zateplovací systém THERMO+ “diffu”

Fasádní zateplovací difuzně otevřený systém Thermo+ je určený pro dřevostavby s tepelnou izolací z dřevovláknitých desek s minerální výztužnou vrstvou a silikonově pryskyřičnou omítkou.
Používá se u difuzně otevřené konstrukce dřevostaveb i veškeré podklady dřevostaveb.
Je ideální pro vysokou prodyšnost pro vodní páru umožňující „dýchání“ stěny.
Je vysoce odolný proti vlivům povětrnosti, má nízký sklon k zašpinění fasády a je odolný proti mikrobiotickému napadení (řasy, plísně).

Alternativou jsou i dřevěné větrané fasády…

drevostavby